به وبسایت انجمن خیرین مسکن ساز استان گلستان خوش آمدید
امروز، شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

گزیده ای از سخنان آقای مهندس تابش ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درهمایش مدیران عامل انجمن خیرین مسکن ساز استانها و خیرین مسکن ساز درسراسرکشور


انجمن خیرین یک کار خیلی خوبی است که خیلی به آن امید بسته ایم این کار به همت انجمن و مشارکت خیرین شروع شده است ولی امیدواریم که با برنامه ریزی صحیح و دقیق روز به روز به اهدافمان نزدیک شویم،مرتب هم اندازه گیری بکنیم،که چه میزانی به اهدافمان نزدیک شده ایم .
اگر درآغاز با برنامه ریزی صحیح ومنظم و دقیق و نظام نامه های روشن با صورتهای مالی شفاف،با حدود وظایف واختیارات مشخصی آغاز نشود بعد از یک مدتی جمع وجور کردن وساماندهی آن بسیاربسیار کار دشواری است ولی اگر از ابتدا با دقت و نظم،وقت گذاشتن و مراقبت کردن وتشکیل جلسات مستمر و با نظام نامه وشیوه نامه های روشن ،کار پیش برود بعداً هم کار به درستی و به راحتی ادامه پیدا می کند.
توصیه میکنم که درحد خودش تبلیغ بکنیم بدترین کاری که خداوند آدم را نمی بخشد اینست که کاری که می کنید بزرگنمائی کنید و یا کتمان بکنید کار خیر رو نه کتمان بکنید ونه بزرگنمایی اصلاً نیازی به بزرگنمایی نیست اگر آدم یک کاری را آغازش را یک جوری اعلام بکند که گویا در وسط کار است درست نیست اگر یک کاری را تمام کرده وآنرا هم نگوید آنهم درست نیست.
توصیه می کنم برای گروه های هدف انجمن یک استانداردی بسازیم نمیدانم چرا حالا دوستان ما که اکثراً دراین کارها دست زیادی دارند وخودشان متبحرند نمیدانم چرا اینجور وانمود شده است که این نوع کارهای خیر تنها مال افراد کاملاً درمانده وبیچاره وبدبخت زمین گیر و بی سرپرست است واقعاً نمیشود یک کار خیرمسکنی انجام دهیم ولی برای زوج های جوانی که آغاز راه زندگانی آنها است واقعاً نمیشود یعنی یک خانم وآقائی که تازه فارغ التحصیل شدند میخواهند ازدواج بکنند.اینها را امید بهشان ببخشیم ،بگوییم آقای مهندس ما یک خانه ایی به شما میدهیم تا ۵ سال درآن سکونت کنی تا انشاء اله پولدار شوی و خودت بروی ۵ تا خانه بهتر از این برای دیگران بسازی وخودت هم در یک خانه بزرگ ویلائی انشاءا… بعدش زندگی بکنی.
این بهتر نیست،اصلاً بیایم برنامه ریزی بکنیم برای زوج های جوان که تازه می خواهند ازدواج بکنند وارد زندگی بشوند با این کار امیدی به مردم می بخشیم الان یک دغدغه ایی است برای جوانان ما که می خواهند تازه ازدواج بکنند فارغ التحصیل شدند میخواهند وارد بازار کارشوند اجتماع هم الان مشکلات داره کشور ما درحل اشتغال مشکلاتی دارد برنامه ریزی کنید برای زوجهای جوان خانه بسیار زیبای ساده وسوئیت هایی را بسازیم. یک مدتی تحویل آنها بدهیم تا بتوانند زندگی مشترکشان را آغاز کنند و چندسالی آنجا باشند بعداً بروند به خانه ی بهتری که خودشان به وجود می آورند. ثوابش از بقیه اقشار اگر بیشتر نباشد کمتر نیست. لذا به نظر من گروه های هدف را تعریف بکنیم و گروه هدف مان را هم ببریم به سمت همین اقشاری که شاداب هستند.